Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 18:28 Bu haber 2460 kez okundu
 
Limak Enerji Uludağ Elektrik , İznik ve Yenişehir basını ile kahvaltıda bir araya geldi
Limak Enerji Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. yöneticileri, İznik ve Yenişehir basını ile kahvaltıda bir araya geldi İznik Limnades Otel’de gerçekleşen toplantıya, Limak Enerji Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, Bölge Müdürü Cem Sinan Atila, Bölge Müdür Yardımcısı Coşkun Özkan, İznikli basın mensupları ile Yenişehir basınından Nihat Bıçak katıldılar. Enerji sektörü ile ilgili bilgilendirme yapan Limak Enerji Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, basının halka ulaşmak konusunda önemli bir görev yaptığını
Ekonomi Haberi


Limak Enerji Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş.  yöneticileri, İznik ve Yenişehir basını ile kahvaltıda bir araya geldi

İznik Limnades Otel’de gerçekleşen toplantıya, Limak Enerji Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, Bölge Müdürü Cem Sinan Atila, Bölge Müdür Yardımcısı Coşkun Özkan, İznikli basın mensupları ile Yenişehir basınından Nihat Bıçak katıldılar.

Enerji sektörü ile ilgili bilgilendirme yapan Limak Enerji Uludağ Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, basının halka ulaşmak konusunda önemli bir görev yaptığını ifade etti.

Limak Enerji olarak, 5 milyon nüfusa hizmet veriyoruz. 100 civarındaki müşteri işlem merkezimizde abonelik, fatura ödeme, bilgi güncelleme, güvence bedeli iadesi gibi hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca çağrı merkezimiz 444 6 646 dışında, www.limakuludag.com.tr internet sitesi üzerindeki online işlem merkezimiz, mobil uygulamamız, e-Devlet ve 0555 0 646 646 numaralı İşaret Dili Görüşme Hattımız üzerinden müşterilerimizin işlemlerini zaman kaybetmeden ve mekan kavramı olmadan kolaylıkla yapabilmesini sağlıyoruz.

İNEGÖL, YENİŞEHİR ve İZNİK ABONE SAYILARI

İnegöl ilçesi toplam abone sayısı: 118.710

Yenişehir ilçesi toplam abone sayısı: 28.370

İznik ilçesi toplam abone sayısı: 25.470

İnegöl’de Bölge Müdürlüğümüz ve 1 Yetkili İşlem Merkezimiz (YİM) ile hizmet veriyoruz. Yenişehir’de 1 Yetkili İşlem Merkezimiz (YİM) ve 1 Müşteri İşlem Merkezimiz (MİM)ve İznik’te de 1 Müşteri İşlem Merkezimiz (MİM)  bulunuyor.

BİLGİ GÜNCELLEME 

Bilgisi güncel olan müşteri oranları İnegöl’de %92, Yenişehir’de %88, İznik’te %91oranında. Geriye kalan ortalama %10’luk kısmın bilgi güncelleme işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Bilgi güncelleme işlemi müşteri işlem noktalarımız, web sitemizdeki online işlem ve çağrı merkezimizden üzerinden yapılabiliyor.

Tüm elektrik kullanıcıları elektrik aboneliğini kendi üzerine almalıdır. Başkasının üzerine olan elektrik aboneliğini kullanan kişi usulsüz kullanım yapmaktadır. Usulsüz kullanım tespiti durumunda, kesme bağlama bedelinin 5 katı kadar ceza uygulanmaktadır.  Bu durum ayrıca elektriğin kesilmesine de yol açabilir. 

“Limak Enerji’nin satış miktarı, 136 ülkenin elektrik tüketiminden daha fazla”

Şirketimizin 2018 yılını değerlendirdiğimizde; 52 ilin her birinin abone sayılarının üzerinde bir abonelik işlemi gerçekleştirdiğimizi görüyoruz. Müşteri sayımızı geçen yıla oranla %2,5 civarında artırdık. 2018 sonu itibarı ile elektrik satış rakamımız 12,5 milyar kWh’a ulaşırken, %7,2’lik büyüme rakamını yakaladık. Bugün Limak Enerji’nin satış miktarı, 136 ülkenin elektrik tüketiminden daha fazla.  

 

 “Limak Enerji, kadın çalışan ve yönetici oranı Türkiye ortalamasının üzerinde”

Şirketimiz, kadın istihdamına oldukça özen gösteriyor. Özellikle Limak Yatırım tarafından yürütülen “Türkiye’nin Mühendis Kızları” Projesiyle özgüveni yüksek, rol model olan kadınlar yetiştirmek ve bu kadınları şirketlerde, hangi pozisyonda olursa olsun karar verici mevkilere getirmek en temel amacımız. Kadın çalışan ve yönetici oranlarımız, Türkiye ve Dünya ortalamasının üzerinde. TÜİK “İstatistiklerle Kadın 2017” verilerine bakıldığında kadınların istihdam oranı %28; enerji sektörünün genelinde kadın çalışan oranının %40 olduğu ve Uluslararası Yenilenebilir Enerji Birliği’nin 40 farklı ülkedeki 90 yenilenebilir enerji şirketinde yaptığı araştırmada iş gücünün yalnızca yüzde 35’ini kadınların oluşturduğu göz önüne alındığında, şirketimiz verilerinin önemi daha da iyi anlaşılacaktır. Şirketimizde % 54'lük bir kadın çalışan oranımız var. Yönetici oranımız ise %34 civarında. Çalışan sayısında olduğu gibi kadın yönetici oranında da daha yüksek seviyeleri hedeflediğimiz bir süreç söz konusu.  Sektörümüzdeki kadın istihdamını artırmaya yönelik çalışmaların ülkemiz açısından hayati önem taşıdığını biliyoruz. Enerji Bakanlığı’nın 2018 yılında düzenlediği Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni’nde, Örnek Şirket Ödülü almamız tüm bu çalışmalarımızın yansıması. 

Enerjide Yenilik Devri 

Türkiye’nin online işlem merkezini hayata geçiren ilk şirketi olma unvanını taşıyoruz. Limak Enerji olarak, enerji sektöründe e- Devlet üzerinden işlem kolaylığı imkanı sunan ilk ve tek şirket olmanın haklı gururu ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Elektrikle ilgili işlemler açısından baktığımızda tüm kategorilerdeki engelleri ortadan kaldırmak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz. İletişim kuramadığımız, problemini anlayıp sıkıntısını çözemediğimiz hiçbir müşterimiz kalmasın istiyoruz. Bu sebeple iletişim kanallarımızı çeşitlendiriyoruz.

Memnuniyet Oranımız % 84

Şikayet sayısı en düşük şirketlerden birisi olarak, gerçekleştirdiğimiz müşteri memnuniyeti çalışmalarıyla da tüketicilerimize her zaman yenilikçi uygulamalar sunuyoruz. 2017 yılında EPDK tarafından şikayet oranları sıralamasında 21 perakende satış şirketi içerisinde en az şikayet alan 4. şirket olduk. “Sizinle Aydınlanıyoruz” Projemiz kapsamında, müşteri işlem merkezlerinden işlem yapan müşterilerimize SMS yoluyla anket uygulayarak, geri bildirimlerini alıyoruz. Yapılan anketten elde edilen sonuçlara göre memnuniyet oranımız 2018 yılı için yüzde 84 olarak ölçümlendi. Kalite ve yönetim yaklaşımları doğrultusunda kurumsal mükemmellik anlayışıyla benimsediğimiz EFQM Mükemmellik Modeli ile de sürekli iyileşme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sosyal medya postlarımız, web sitesi içeriklerimiz ve basın bültenlerimiz aracılığıyla müşterilerimizi yeni hizmetlerimiz hakkında sürekli bilinçlendiriyoruz. MİM (Müşteri İşlem Merkezi) ve YİM (Yetkili İşlem Merkezi) hamlemiz ile sürekli yeni işlem merkezleri açarak, hizmetlerimizi müşterilerimizin ayağına

götürüyor ve daha konforlu işlem merkezlerinde daha kısa sürede işlem yapabilmelerine olanak sağlıyoruz.

Fatura Ödemelerinde Kazandıran Dönem

Limak Enerji olarak, müşterilerimize faturalarını öderken kazandıran bir uygulama sunduk. Türkiye’nin ilk online cüzdanı olan fastPay uygulamasıyla müşterilerimiz, %10 kazanç sağlıyor. Uygulamanın başladığı tarih olan 1 Mayıs 2018’den itibaren pek çok müşterimiz bu uygulamadan yararlandı. Türkiye’nin ilk online cüzdanı olan fastPay uygulamasıyla müşterilerimiz, her ay 10 TL’ye kadar kazanç sağlıyor. fastPay üzerinden bugüne kadar 18 milyon TL’lik bir ödeme aldık ve sunduğumuz indirim imkânı ile müşterilerimizin aile bütçesine 380 bin TL katkı sağladık. 

Müşteri memnuniyeti uygulamaları ile 2016 – 2019 yılları arasında elektrik borcundan dolayı kesme işlemleri %50 azaldı.

Müşterilerimizin hayatını kolaylaştıran, müşteri memnuniyetini artırıcı uygulamaları devreye almaya özen gösteriyoruz. Yine sektörde bir ilk olarak hayata geçirdiğimiz “Esnek Fatura” Uygulamamız ile müşterilerimizin fatura ödeme tarihlerini kendilerinin belirlemesine olanak tanıyoruz.  Bu uygulama ile müşterilerimiz, aynı kredi kartlarında olduğu gibi sayacın okunduğu tarihten bağımsız olarak, son ödeme tarihini kendileri belirleyebiliyor. Fatura alt limit belirleme özelliği ile de müşterilerimizin düşük tutarlı faturaların takibini yapmalarını kolaylaştırıyor ve müşterilerimize fatura alt limitlerini kendilerinin belirleyeceği bir sistem sunuyoruz. Bir başka uygulamamız olan “Kesintisiz Enerji Uygulaması” ile de müşterilerimizi geçmiş ödeme alışkanlıklarına göre A’dan E’ye kadar bir puanlamaya tabi tuttuk. A, B ve C grubunda bulunan ve ilk faturası ödenmemiş müşterilere SMS ve çağrı merkezi yolu ile ulaşarak, hatırlatmalar gerçekleştirmekte ve enerji kesmeden tahsilat yoluna gitmekteyiz. Bu çalışmalar sayesinde elektrik kesme oranında %50’lik bir düşüş sağladık.

Elektronik fatura ile 9,6 ton kağıt israfının önüne geçildi

Limak Enerji, her yıl kağıt fatura kullanımı sebebi ile yüzlerce ağacın kesildiğine dikkat çekerek, müşterilerini e-Arşiv faturaya geçmeleri için özendiriyor. Bugüne kadar 686 bin müşterisinin elektronik faturaya geçmesini sağlayarak 9,6 ton kağıt israfına engel olan Limak Enerji, elektronik faturaya geçmek isteyen aboneleri için online.limakuludag.com.tr adresinden, Müşteri İşlem Merkezleri’nden (MİM) ve 444 6 646 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden destek veriyor.  

 “2019 yılını dijital dönüşüm yılı ilan ettik” 

2019, bizim için dijital dönüşüm odaklı bir yıl olacak. Bu dönüşüm müşteri memnuniyetini de artıracak. Limak Enerji olarak doğaya ve insan hayatına saygılı işletme anlayışını geliştirmek istiyoruz. Önümüzdeki dönemde hedefimiz tüm iş süreçlerimizi dijital ortama aktarmak. Dijital dönüşümü hem şirket hem de müşterilerimiz açısından planlayarak, hayata geçiriyoruz. Müşterilerimizi teşvik ettiğimiz e-Arşiv Fatura uygulamamız var. 2012 yılında iş yapış süreçlerimizde Elektronik Belge Yönetim Sistemi’ne (EBYS) geçerek, hem zaman hem maliyet tasarrufu yaptık hem de çevreye katkı sağladık. 

Ödüller Enerjimizi Besliyor

 

Enerji Bakanlığı’nın düzenlediği Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar Ödül Töreni’nde, Emine Erdoğan'ın himayelerinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Berat Albayrak'ın da takdimiyle Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Nihat Özdemir, Örnek Şirket Ödülü’nü aldı. Şirketimizde % 54'lük bir kadın çalışan oranımız var. Yönetici oranımız ise %34 civarında. Çalışan sayısında olduğu gibi kadın yönetici oranında da daha yüksek seviyeleri hedeflediğimiz bir süreç söz konusu. 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar” organizasyonunda “Kurumlar Vergisi” ve “Sektör Liderleri-Enerji” kategorileri olmak üzere iki ödüle birden layık görüldük. Marketing & Management Institute ve Akademetre Araştırma Stratejik Planlama şirketleri tarafından ortaklaşa düzenlenen “Kente Değer Katanlar” araştırmalarında Enerji Kategorisi Liderliği ve Öncü Marka ödülünü aldık. Son olarak Fortune 500 Türkiye Araştırmasında Limak Yatırım Enerji A.Ş. olarak 36. sırada; Capital Türkiye’nin 500 büyük şirketi araştırmasında ise 44. sırada yer aldık. Bursa’nın ciroları itibariyle en büyük firmalarını belirleyen ve bu yıl 21’incisi gerçekleştirilen “Bursa’nın 250 Büyük Firması Araştırması” içerisinde ise 5’inci sırada yer alarak, enerji sektörünün de lideri olduk.

 

Limak Enerji olarak, ‘En Yeşil Ofisler’ Araştırması’nın birincisi olduk. Elektrik perakende satış ve dağıtım sektöründeki 18 şirket arasında zirvede yer alan Limak Enerji; 7 bin ağacın doğada kalmasını, 2 bin CO2 salınımının önlenmesini, 35 bin litre suyun kurtarılmasını ve 142 ton atığın doğaya karışmasını önledi. “Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projemiz, 10. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi’nde ödüle layık görüldü. Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Ödülleri kapsamında “Karasal Yaşam” kategorisinde ödül alan Projemiz, 200 ton kağıt karşılığı olan 4 bin ağacı doğaya geri kazandırarak kağıt ayak izini sıfırlamayı hedefliyor. Yönetim modeli olarak EFQM Mükemmellik Modelini esas aldığımız süreç ile birlikte, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen törenle sektöründe ödül alan ilk elektrik tedarik şirketi olduk.

 

Sosyal Sorumluk Projeleri

 

Özellikle enerji konusunda hem tasarrufa yönelik hem de yenilenebilir kaynaklara yönelik projeler üretiyoruz. “Bilimde Fırsat Eşitliği” temasıyla Bilim Teknoloji Merkezi ile birlikte yürüttüğümüz Bilim Kardeşliği Projesi ile bilimle hiç tanışmayan öğrencileri bilimle buluşturuyoruz. Bugüne kadar Ledli Gece Lambası, Güneş Pilli Mini Robot, Rüzgar Santrali, Güneş Pilli Mini Radyo ve Ledli Yeşil Dönüşüm Ağacı Atölyeleriyle yaklaşık 5000 öğrenciye ulaştık. Enerji konusuna çocukluk yaşlarında dikkat çekmeyi amaçlıyoruz. “Yenilenebilir Enerji” kaynakları ve sağladığı faydayı resimlerle anlatan “Enerjik Tatil Boyama ve Etkinlik Kitabı” ile Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’nın yanı sıra Kars, Antalya ve Afrika’da yer alan Tanzanya’daki öğrencilerle buluştuk ve 18 bin öğrenciye bu kitapları ulaştırdık.

 

Elektrik faturalarında bilgilendirme ve sosyal sorumluluk mesajlarıyla farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin düzenli olarak evlerine ulaşan bir matbuat olduğu için faturalarımızda; 

2018 yılında HETADER iş birliğiyle Hemofili ve Talasemi hastaları için elektrik faturalarında “HETADER adına Kızılay’a Kan Ver, Çocuklarımıza Can Ver” mesajı ve Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği (ONKO-DAY) ile birlikte farkındalık oluşturmak için faturaların altında ''Meme Kanserinde Erken Tanı Hayat Kurtarır'' mesajı ve “Düzenli kan bağışı yapalım, zor anlarda ihtiyaç sahiplerinin yanında olalım.” mesajı yayınlayarak Kızılay’a destek verdik. 2019 yılında ise; Mart ayının Yeşilay Haftası olması nedeniyle Yeşilay’ın “Alkol ve Madde Bağımlılığını Hayatınızdan Çıkarmak İçin: Yeşilay”, Nisan ayında, 17 Nisan’ın Dünya Hemofili Günü olması sebebiyle Hetader’in “HETADER ile Hemofilili Çocuklar İçin El Ele”, Mayıs ayında 18 Mayıs’ın Dünya Müzeler Günü olması sebebiyle, Bursa Müze’nin “Tarih ve Sanatı Yaşatan Müzelerimizi Gezin, Bıraktığınız Enerji Müzeye Hayat Katsın” mesajlarını yayınladık. 

Limak Enerji Engelsiz Müzik Koromuzun düzenlediği konserin gelirleri her yıl, belirlenen bir kuruma aktarılıyor. Türkiye'nin Enerji Akademisi programımız ise bu sene yeni bir konsept ile girişimci gençlerimize kapısını açtı. Türkiye’nin Enerji Akademisi Projesi (TEA) kapsamında kurulan Limak Enerji Girişimcilik Hızlandırma Programı ile girişimci adaylarının ve girişimcilerin yenilikçi iş fikirlerini, iş modellerini ya da teknolojilerini geliştirebilmeleri ve hayata geçirebilmeleri için gereken desteği sağlayacağız. Limak Enerji çalışanlarından oluşan ve “Hayatı Aydınlatıyor, Çevreyi Temizliyoruz” sloganıyla yola çıkan gönüllü Çevre Koruma Timimiz ise, toplumda farkındalık yaratacak çalışmaları ile günümüzün en önemli sorunlarından biri olan çevre kirliliğine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

“Yeşil Dönüşüm Ormanları” Projemiz ise müşterilerimize iletilen fatura ve abonelik işlemlerinde kullanılan kağıtlara karşılık Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde fidan dikimi gerçekleştirerek, ormanlar oluşturmayı hedefliyor. Tüketilen kağıt miktarını dengelemek için her yıl 1000 fidan dikmeyi hedefleyen projemizde, 50 ton kağıda denk gelen ağaç doğaya geri dönecek. Müşterilerimize ulaşan kağıt faturaların karşılığı olarak her yıl 1 ile bin fidan dikerek, hizmet verdiğimiz 4 şehirde de Yeşil Dönüşüm Ormanları oluşturacağız. 4 yılın sonunda;  4 bin ağaç, 

200 ton kağıt tasarrufu, 5 milyon 340 litre su doğaya kazandırılacak. 19 bin 200 kg atık, ve 272 ton CO2 salınımının doğaya karışması önlenecek. Projemizin ilk etabı ise, 2018 yılının “Troya Yılı” ilan edilmesi sebebiyle Çanakkale’de hayata geçirdik. Projemizin ikinci etabı ise Balıkesir’de hayata geçecek.

 

Kaynak: Editör: SÜLEYMAN BİLİR
 
Etiketler: , Limak, Enerji, Uludağ, Elektrik, ,, İznik, ve, Yenişehir, basını, ile, kahvaltıda, bir, araya, geldi,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Trabzonspor
44
0
3
5
13
21
2
Trabzonspor
44
0
3
5
13
21
3
Başakşehir FK
43
0
3
7
12
22
4
Başakşehir FK
43
0
3
7
12
22
5
Galatasaray
42
0
4
6
12
22
6
Sivasspor
42
0
4
6
12
22
7
Galatasaray
42
0
4
6
12
22
8
Sivasspor
42
0
4
6
12
22
9
Alanyaspor
39
0
5
6
11
22
10
Alanyaspor
39
0
5
6
11
22
11
Fenerbahçe
38
0
6
5
11
22
12
Fenerbahçe
38
0
6
5
11
22
13
Beşiktaş
36
0
8
3
11
22
14
Beşiktaş
36
0
8
3
11
22
15
Göztepe
33
0
6
6
9
21
16
Göztepe
33
0
6
6
9
21
17
Gaziantep FK
30
0
8
6
8
22
18
Gaziantep FK
30
0
8
6
8
22
19
Çaykur Rizespor
24
0
11
3
7
21
20
Denizlispor
24
0
10
6
6
22
21
Gençlerbirliği
24
0
10
6
6
22
22
Yeni Malatyaspor
24
0
9
6
6
21
23
Çaykur Rizespor
24
0
11
3
7
21
24
Denizlispor
24
0
10
6
6
22
25
Yeni Malatyaspor
24
0
9
6
6
21
26
Gençlerbirliği
24
0
10
6
6
22
27
Antalyaspor
22
0
10
7
5
22
28
Antalyaspor
22
0
10
7
5
22
29
MKE Ankaragücü
20
0
10
8
4
22
30
Konyaspor
20
0
10
8
4
22
31
Konyaspor
20
0
10
8
4
22
32
MKE Ankaragücü
20
0
10
8
4
22
33
Kasımpaşa
16
0
14
4
4
22
34
Kasımpaşa
16
0
14
4
4
22
35
Kayserispor
15
0
13
6
3
22
36
Kayserispor
15
0
13
6
3
22
nöbetçi eczaneler

     İZNİK NÖBETCİ ECZANELERİ    

    

26 kasım 2019  salı                 Poyraz eczanesi   

27 kasım 2019  çarşamba      Ceyhan eczanesi

28 kasım 2019   perşembe    Uğur eczanesi

29 kasım 2019  Cuma             Yeni uysal eczanesi

30 kasım 2019  Cumartesi     Poyraz eczanesi   

1 aralık 2019    Pazar              İznik eczanesi

2 aralık 2019   Pazartesi        Uğur eczanesi

3  Aralık  2019  salı                 Yalçın eczanesi

4 aralık 2019    Çarşamba      Bektaş eczanesi

5 aralık 2019    Perşembe     Uysal Eczanesi

6 aralık 2019    Cuma             İznik eczanesi

7 aralık 2019    Cumartesi     Yücel Eczanesi

8 aralık 2019    Pazar             Uğur Eczanesi

9 aralık 2019    Pazartesi       Poyraz Eczanesi

10 aralık 2019  Salı                 Çiğdem Eczanesi

11 aralık 2019   Çarşamba    Yeni Eczane

12 aralık 2019   Perşembe    Bektaş Eczanesi

13 aralık 2019   Cuma            Gülşah Eczanesi

14 aralık 2019   Cumartesi    Hersekli Eczanesi

15 aralık 2019   Pazar            Poyraz Eczanesi

16 aralık 2019   Pazartesi     Yücel Eczanesi

17 aralık 2019   Salı                Uğur Eczanesi

18 aralık 2019   Çarşamba    İznik Eczanesi

19 aralık 2019   Perşembe    Yeni Eczane

20 aralık 2019   Cuma           Çiğdem Eczanesi