Haber Detayı
03 Ocak 2016 - Pazar 22:11 Bu haber 1063 kez okundu
 
İZNİK İLÇESİ ÇALIŞTAYI YAPILDI
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle, büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde Çevre Mühendisliği çalışma konuları kapsamında yer alan sorunların çözümü için yöntem ve önerilerin geliştirilmesi, günün ihtiyaçları ve halkın talepleri doğrultusunda gerekli araştırmaların yapılması, bunların uygulanması, çalışma sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılması, yurt içinde ve dışındaki ilgili paydaşlara aktarılması amacıyla işbirliği protokolü imzalanmıştır.
Yaşam Haberi


İLÇELER ÇEVRE SORUNLARINI BELİRLİYOR

İZNİK İLÇESİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

 

 Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle, büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde  Çevre Mühendisliği çalışma konuları kapsamında yer alan sorunların çözümü için yöntem ve önerilerin geliştirilmesi, günün ihtiyaçları ve halkın talepleri doğrultusunda gerekli araştırmaların yapılması, bunların uygulanması, çalışma sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılması, yurt içinde ve dışındaki ilgili paydaşlara aktarılması amacıyla işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Protokol kapsamında kentimizin 17 ilçesinin çevre sorunlarının belirlenerek bu doğrultuda kurumsal çalışmalara yön verilmesi, kurumlar arası iletişimin geliştirilmesi ve çevre bilincinin arttırılması amacıyla “İlçeler Çevre Sorunlarını Belirliyor” çalış tayları gerçekleştirilecektir. Her bir ilçede farklı tarihlerde gerçekleştirilecek çalış taylara ilçeyi temsil eden sivil toplum kuruluşları, muhtarlıklar ve kamu kurumlarının yansıra kentin öncelikli çevre sorunlarının çözümü noktasında kent ölçeğinde önemli role sahip olan kurumlar da davet edilmektedir.

Dördüncü çalış tay İznik ilçesine yönelik olarak Çarşamba günü Ticaret odası salonunda İlçe Tarım müdürü, İznik belediyesinden temizlik işleri müdürü park bahçeler müdürü.Zabıta müdürü.,ziraat odasından iki yönetici ve mahalle muhtarlarının katılımı ile gerçekleştirildi. Bu çalış tayda; katı atıktan su kirliğine, hava kirliliğinden görüntü kirliliğine kadar İznik İlçesinin çevre sorunları sizlerin katılımı ile tartışılarak tespit edilecek ve bu çevre sorunlarının çözümü noktasında sizlerin önerileri de alınacaktır.

17 ilçenin çalış tay çıktıları 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikte Bursa kamuoyu ile paylaşılarak ilçedeki çevre sorunlarının etkin ve katılımcı bir şekilde çözüme ulaştırılması için kurumsal çalışmalara yön verilmesi teşvik edilecektir.

 

Kaynak: Editör: SÜLEYMAN BİLİR
 
Etiketler: İZNİK, İLÇESİ, ÇALIŞTAYI, YAPILDI,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv