Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 12:32 Bu haber 1274 kez okundu
 
CHP İznik İlçe Örgütü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı
Tören, CHP ilçe Başkanı Asiye Çalışkan ve Kadın Kolları Başkanı Berrin Öztürk'ün Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından konuşan Öztürk, "Sevgili kadınlarımız, emeğin en yüce değer olduğu ama günümüzde
Siyaset Haberi


CHP İznik İlçe Örgütü,  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutladı. Tören, CHP ilçe Başkanı Asiye Çalışkan ve Kadın Kolları Başkanı Berrin Öztürk'ün Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından konuşan Öztürk, "Sevgili kadınlarımız, emeğin en yüce değer olduğu ama günümüzde önemsenmeyen ve ötelenen bir dönemde var olma mücadelesi veren emektar, fedakar kadınlarımız, cumhuriyet kadınları, bugünün anlam ve önemini hepimiz çok iyi biliyoruz.

8 Mart insanca koşullarda çalışmak, üretmek emeğin heba olmaması için 129 kadının yaşamını kaybettiği gündür. Eğlence yapılacak gün değil, üreten kadınlarımızın haklarını farkında olma günüdür.

Kadın olmanın mana ve önemi üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün içindeyiz. Toplumun her aşamasında bulunan, sanattan spora, bilimden edebiyata, çalışma hayatından siyasete her alanda başarı gösteren kadınlarımız takdire şayandır.  Onlar, bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerin mimarlarıdır. Onlar, sıcacık yuvalarımızın birleştiricileri, evlatlarımızın, ayaklarının altında cennet olan analarıdırlar. Yeri geldiğinde yaşamın her alanına koşturan, evlerde yavasını çekip çeviren anneler, hayatın bir parçası olarak çalışanlar, yeri geldiğinde de en azılı düşmanların işgaline karşı duran kahraman Halide Edip Adıvarlar, Kara Fatmalar, Şerife  Bacılar olmuşlardır.

Gelecek nesillerin yetişmesi şüphesiz onların omuzlarındadır. Bu bilince herkes vakıf olmalıdır. Kadınlarımıza karşı gösterilmesi gereken saygı toplumun her kesimi tarafından kabul edilmelidir. Pozitif kadın ayrımcılığına, güçlü olmanın verdiği güvenle kalkışılan şiddete en sert şekilde tepki gösterilmektedir. Bu her insanın insan olma vazifesidir.

Onların bu hayattaki fedakarlıkları göz ardı edilemez. Sadece bugün değil bütün günler kadınlarımızındır. Bu vesile ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyorum. Tüm kadınlarımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi. CHP'li yöneticiler saha sonra emekçi kadınları ziyaret edip kendilerine çiçek taktim ettiler.

Kaynak: Editör: SÜLEYMAN BİLİR
 
Etiketler: CHP, İznik, İlçe, Örgütü,, , 8, Mart, Dünya, Emekçi, Kadınlar, Gününü, kutladı,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv